Přestavba auta na plyn LPG Plzeň
LPG

Kontakt:

Telefon: +420 607 818 462

e-mail: jenifa25(zavináč)seznam.cz

Nádrž auta netankujte až nadoraz

Nádrž netankujte až nadoraz, protože v nádrži auta musí totiž zůstat dostatek volného místa pro případné zvětšení jeho objemu vlivem ohřátí. Pokud například v zimě natankujete do nádrže studené palivo a poté auto zaarkujete ve vyhřáté garáží, může zvětšit svůj objem až o 15 procent. Stejné zvětšení objemu může nastat v létě, kdy řidič natankuje palivo, které čerpací stanice skladuje v podzemním zásobníku, ve kterém má teplotu 15-20 °C, ujede několik kilometrů a poté vozidlo zaparkuje na místě, kde na něj praží slunce.

Řada českých řidičů však tankuje u čerpacích stanic nádrž až nadoraz, tedy po automatickém zastavení tankovací pistole ještě ručně dotáčí palivo až do chvíle, kdy již skoro vytéká z auta. Takto sice lze do nádrže natankovat až o 17 litrů paliva více, než kolik má motorista uvedeno v technickém průkazu, v nádrži však nezůstane bezpečnostní vzduchová bublina a může dojít k jejímu prasknutí a vytečení paliva.

Automobilky totiž v případě přečerpání nádrže odmítají odpovědnost za následky a řidič si její případnou opravu i náklady na likvidaci ekologické škody musí hradit sám.

Navigace
Motto

Nádrž auta netankujte až nadoraz, musí totiž v ní zůstat dostatek místa pro zvětšení jeho objemu vlivem ohřátí.


Yin.cz