Přestavba auta na plyn LPG Plzeň
LPG

Kontakt:

Telefon:

e-mail:

Nejoblíbenější auta v České republice

Prodej nových osobních aut v České republice po propadu v předchozích letech opět výrazně roste. Největší zájem mají koupěchtiví řidiči o Škodu Octavii.

Jak vyplývá ze statistik Svazu dovozců automobilů, za první tři čtvrtletí letošního roku se v České republice prodalo o téměř 18 procent více. V samotném září stouply nové registrace dokonce téměř o pětinu oproti stejnému období loňského roku.

Na celkovém počtu 141 470 osobních aut prodaných v lednu až září se nejvíce podílí značka Škoda s podílem 30,2 %. Následují Hyundai (9,75 %), Volkswagen (9,44 %), Ford (6,57 %), Dacia (4,55 %). První desítku doplňují Peugeot, Opel, Kia, Seat a Renault.

V žebříčku konkrétních typů vede Škoda Octavia s podílem 10,4 %. Následují Škoda Rapid (6,5 %), Škoda Fabia (4,9 %), Volkswagen Golf (3,45 %), Hyundai i30 (3,2 %). Do první desítky se dostaly ještě Ford Fiesta, Škoda Superb, Škoda Yeti, Hyundai iX 20 a Hyundai i 20.

Nejoblíbenější barvou zůstává s téměř třiceti procenty bílá, následována červenou (12,15 %), šedou (12,1 %), modrou (10,8 %) a černou (8,6 %).

Pokud jde o palivo, nejoblíbenější je mezi novými auty benzin s podílem 56 procent. Na naftu připadá více než 41 procent. Podíl ostatních paliv zůstává i nadále zanedbatelný, vozů na LPG se za první tři čtvrtletí prodalo jen 964 (podíl 0,68 %), na CNG 860, hybridů 247 a elektromobilů jen 95.

Další články:
Topná sezona začala, většina domácností využívá plyn i přes obavy ze snížení dodávek.
Police bude moci i nadále odtahovat auta poslanců. Poslanci na návrh Senátu vyřadili z novely zákona ustanovení, které mělo odtahům jejich aut zabránit.

Navigace
Motto

Jaká jsou nejoblíbenější auta v České republice, jaké volí řidiči barvy a jaké palivo.


Yin.cz