Přestavba auta na plyn LPG Plzeň
LPG

Kontakt:

Telefon: +420 607 818 462

e-mail: jenifa25(zavináč)seznam.cz

Zájem o auta roste

Prodeje vozů za první tři čtvrtletí letošního roku v Česku přesáhly 123 tisíc, což meziročně představovuje nárůst o třináct procent. Jen během letošního září se prodalo téměř čtrnáct tisíc nových osobních vozů. Vedle luxusních vozů o silných 44 procent rostl i segment menších SUV a o čtvrtinu posílil zájem motoristů o sportovní stroje.

Nejprodávanější značkou byla již tradičně Škoda, následovaná vozy Hyundai a Volkswagenem. Skokany roku se staly automobilka Dacia s modely Duster, Logan a Sandero a Opel.

Nejvíce aut bylo během prvních devět měsíců letošního roku prodánom v nižší střední třídě (28 procent), následovaly malé vozy, kterým z celkových čísel patřila čtvrtina. Dominance Škody zůstala i letos nenarušena, nezměněn byl i díl, který si zatím ukrojila z českého trhu. Připomíná to situaci v jiných zemích, ve kterých také vládnou silné domácí automobilky. Příkladem je například v Německu Volkswagen, ve Francii Renault a PSA a v Rusku Lada.

Další články:
Topná sezona začala, většina domácností využívá plyn i přes obavy ze snížení dodávek.
Nejoblíbenější auta v České republice, prodej nových osobních aut v České republice po propadu v předchozích letech opět výrazně roste.
Police bude moci i nadále odtahovat auta poslanců. Poslanci na návrh Senátu vyřadili z novely zákona ustanovení, které mělo odtahům jejich aut zabránit.

Navigace
Motto

Zájem o auta roste.


Yin.cz